KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 8962303
nr 896 2303
Josef Kowner
(1895-1967), Sverige
Akvarell, Josef Kowner, Stilleben, signerad. 1947, 47x38
Josef Kowner, rysk-svensk målare och tecknare född i Kiev 1895, död 1967.
måndag 26 maj 2014
kl 18:51:19
Josef Kowner
Läs mer om Josef Kowner